Jakie właściwości porzeczki powinny być dla nas najważniejsze?

Ten czerwony, drobny, kwaśny owoc przywodzi na myśl dzieciństwo, kiedy to wchodząc do ogródków, często napotykało się na swojej drodze niskie krzewy, obrośnięte wspaniałymi gronami. Być może zbiór mógł być wtedy kłopotliwy, a smak nie do końca atrakcyjny, jednak kto nie pamięta go właśnie z tych czasów? Dzisiaj czerwona porzeczka wraca do łask wraz z rosnącą świadomością społeczeństwa o tym, że w naturze można znaleźć naprawdę wszystko, czego nam potrzeba. 

Jakie właściwości porzeczki powinny być dla nas najważniejsze?

Zacznijmy od tego, że porzeczki zawierają ogromne pokłady witaminy C, która uszczelnia naczynie krwionośne i wzmacnia odporność organizmu. Witaminy zawarte w porzeczce to również popularne A i B, jednak obok nich występują równie popularne mikroelementy: żelazo, wapń i magnez, ale i te wyjątkowo rzadkie: bor, mangan i jod.
Innym niezwykle wartościowym składnikiem są garbniki, które doskonale wpływają na skórę – mają działanie ściągające i przeciwbakteryjne, a już tylko to wystarczy, aby nazwać je wartościowymi. Porzeczkę więc z powodzeniem można stosować jako składnik maseczek polecanych osobom z problemami skórnymi.

Jak skorzystać z kampanii „Czas na polskie Superowoce”?

Istnieje coś takiego, jak kampania „Czas na polskie Superowoce” i nasze gospodarstwo czynnie w niej uczestniczy. Dzięki niej jesteśmy w stanie promować polskie owoce jagodowe w najlepszy z możliwych sposobów – ukazując je w wyjątkowo pozytywnych artykułach, filmach i wydarzeniach. Dzięki kampanii jesteśmy w stanie edukować konsumentów odnośnie do tematu zdrowotnej strony owoców jagodowych, których atutem jest nie tylko smak, ale również zawartość wartościowych elementów – antocyjanów. Kampania pozwala też zaznaczyć, jak korzystnie jest  kupować owoce w sezonie, od polskich plantatorów.

Wydarzenia organizowane przez kampanię są niezwykle cenne, a ich przekaz bogaty i wartościowy. Jeśli chce się skorzystać w największym możliwym stopniu, warto napisać na adres mailowy organizatorów, którzy od momentu pierwszego kontaktu zaczną wysyłać informacje odnośnie do kluczowych wydarzeń, czy też spotkań z mediami.