W czym atrakcyjna jest jagoda kamczacka?

W Polsce powstaje coraz więcej plantacji ciemnych owoców, które są drogocennym źródłem witamin i niezbędnych nam składników mineralnych. Jeśli zwrócimy uwagę na to, co oferują sklepy, szybko zauważymy, że jest w nich coraz więcej owoców jagodowych – warto poszukać charakterystycznej w wyglądzie i smaku jagody kamczackiej, która w rankingach popularności biegnie tuż za znaną wszystkim borówką amerykańską.

W czym atrakcyjna jest jagoda kamczacka?

W przypadku jagody kamczackiej można mówić przede wszystkim o niezwykłym smaku – wystarczy ich spróbować raz, aby chcieć do nich wrócić jak najszybciej po raz kolejny. Można by powiedzieć, że owoce te smakują jak połączenie kwaśnego rabarbaru z charakterystyczną maliną i słodką, dziką jagodą. Ciemnofioletowa skórka, podłużny kształt, soczysty miąższ czerwonawego lub fioletowego kolor to tylko niektóre z cech wyglądu jagody, jednakże to one są najbardziej widoczne. Brzmi idealnie i taki właśnie jest smak jagody kamczackiej.

Nie należy zapominać o jej właściwościach prozdrowotnych, które plasują się zaraz za borówką amerykańską, będącej w tej kwestii niesłabnącym numerem jeden. Jagoda posiada witaminy A, C i E, a ponadto są oczywiście źródłem antocyjanów, które wyłapują szkodliwe dla organizmu wolne rodniki. Poza tym jagoda jest bogata w polifenole, flawonoidy, magnez, potas i błonnik pokarmowy. Jagoda eliminuje stany zapalne organizmu, poprawia wzrok i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy.

Jaki cel ma kampania „Czas na polskie Superowoce”?

Jako aktywnie działające gospodarstwo rolnicze, które z zamiłowaniem i pasją zajmuje się sadzonkami i owocami roślin jagodowych, chcemy edukować konsumentów, udowadniając im, że nie trzeba szukać daleko, aby zapewnić sobie zdrowie przez codzienną porcję witamin i składników mineralnych. Jesteśmy uczestnikami głośnej kampanii „Czas na Polskie Superowoce”, która ma na celu przede wszystkim zwiększenie spożycia polskich owoców jagodowych oraz wszelkich z nich przetworów. Celem współistniejącym jest promocja wysokiej jakości antyoksydantów, które w ciemnych owocach są jednym z głównych punktów zaczepienia udowadniających, że są one realnie zdrowe.

Dzięki działalności medialnej kampania jest w stanie skutecznie wypromować przygotowania do sezonu i pracy na plantacjach, w tym roku kładąc duży nacisk na truskawkę, a później, w marcu, na borówkę. Kampania pokazuje, że wystarczy chcieć i zaangażować w działanie rodzinę, aby nasze plantacje były wyjątkowo produktywne.