Fachowe doradztwo naszego gospodarstwa

Jako gospodarstwo rolne istniejemy już naprawdę długo, a nasze doświadczenie sięga kilku pokoleniom wstecz. Dzięki wieloletniej działalności jesteśmy w stanie powiedzieć o sobie, że należymy do grona profesjonalistów, którzy z roku na rok z przyjemnością uczą się nowych rzeczy związanych z naszymi roślinami. W gospodarstwie głównej mierze zajmujemy się borówką amerykańską, jednakże w równym stopniu poświęcamy uwagę innym roślinom jagodowym. Każdy gatunek i odmiana potrzebują bowiem indywidualnego podejścia, które pozwala na stworzenie najlepszych możliwych warunków dla roślin, które później możemy zaoferować klientom zarówno w formie sadzonek, jak i w formie wartościowych owoców.

Oferujemy Państwu fachową pomoc w zakresie doradztwa w założeniu i prowadzeniu plantacji. Nasze wciąż rosnące doświadczenie to wiedza i praktyka, które na co dzień się przenikają i z czystym sumieniem możemy je Państwu przekazać. Dzielenie się wiedzą w postaci wspierania innych gospodarstw, pozwala się nam rozwijać, tak samo, jak i Państwu. Dzięki zaangażowaniu i zdrowej współpracy doradzimy więc nie tylko w doborze odpowiednich odmian, ale również wskażemy, co najlepiej zrobić, aby ziemia na wybranym obszarze pod plantację była przygotowana jak najkorzystniej dla wybranych roślin. Równie ważna, co założenie plantacji jest późniejsza pielęgnacja i ochrona roślin, o których wiele możemy powiedzieć. Na samym końcu jest zbiór, który w zależności od odmian należy prowadzić w inny sposób.

Dobrze wiemy, że gleba dla borówki musi spełniać odpowiednie warunki, bez których zarówno optymalny wzrost, jak i dobre owocowanie będą po prostu niemożliwe. To samo tyczy się innych owoców jagodowych, takich jak jagoda kamczacka, porzeczka czerwona, jeżyna i świdośliwa, jednakże ich wymagania są odrobinę mniej restrykcyjne niż w przypadku borówki. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że do każdej rośliny należy podejść indywidualnie.
Jednocześnie należy zająć się kolejnym zadaniem, jakim jest wybór odmiany. Na tym etapie bardzo ważny jest dostęp do profesjonalnej pomocy, ponieważ od wyboru konkretnej odmiany zależą dalsze losy Państwa plantacji. Tutaj decydują się Państwo również, czy owoce będą produkowane na przetwory, do bezpośredniego spożycia, czy też w formie mieszanej. Od tego punktu zależy sposób sadzenia roślin.
Kiedy już wybór został dokonany, należy zająć się programem pielęgnacji, do którego wlicza się między innymi cięcie, nawożenie, ochronę przed szkodnikami, chorobami i ptactwem. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia trudno jest podejmować wszystkie decyzje, szczególnie na początku, dlatego warto korzystać z tego, co możemy zaoferować.

W dzisiejszych czasach rozpoczęcie kariery rolniczej jest zadaniem ciężkim i bez odpowiedniego podejścia może takim być przez kolejne lata. Oferujemy Państwu coś, co można więc nazwać bezcennym. Zapraszamy do kontaktu!