Opis owoców i ich właściwości

Jagoda kamczacka to stosunkowo nowy owoc w Polsce, ale nie na świecie. To, że u nas staje się coraz bardziej popularna, to zasługa coraz większej ilości upraw, a to niezwykle pozytywna kwestia. Dzięki ogromnej dawce wartościowych elementów, jakie posiadają owoce jagody kamczackiej, można śmiało stwierdzić, że powinna ona na stałe zagościć w naszych domach.

Jak jagoda kamczacka wpływa na nasz organizm?

Bezdyskusyjnie jest to owoc zdrowy. Dlaczego? Ze względu na bardzo wysoką zawartość antyoksydantów, które nie tylko chronią przed cukrzycą, ale również przed chorobami układu krążenia. Ponadto wyłapują wolne rodniki, które są odpowiedzialne za powstawanie nowotworów. To jednak nie wszystko. Jagody te zawierają duże ilości witaminy C, witamin z grupy B oraz magnez, fosfor, potas i wapń. Te mikroelementy stale dostarczane do naszego organizmu w tak naturalny sposób, jak poprzez owoce, doskonale wzmacniają organizm, dzięki czemu jest on zdecydowanie mniej podatny na wszelkiego rodzaju choroby.
Niezwykle istotna jest zawartość w jagodzie kamczackiej związków fenolowych, które działają przede wszystkim przeciwutleniająco. Oznacza to, że zapobiegają lub też hamują rozwój chorób związanych ze stresem oksydacyjnym. Prościej mówiąc, tak jak zostało wspomniane na początku artykułu – wyłapują duże ilości wolnych rodników.

Owoce obniżają ciśnienie tętnicze, wspomagają trawienie, zmniejszają ryzyko wystąpienia miażdżycy, cukrzycy i otyłości. Oprócz tego roślina wykazuje działanie antyseptyczne, antywirusowe i antybakteryjne. 
Regularne spożywanie jagody kamczackiej będzie miało zbawienny wpływ na nasz organizm i to nie ulega wątpliwości. Jej prozdrowotne właściwości znacznie wzmacniają organizm, który będzie znacznie lepiej funkcjonował, jeśli zapewnimy mu tak dużą ilość składników odżywczych, jakie się w niej znajdują.

Opis sprzedaży owoców świeżych

Produkcja owoców jagody kamczackiej z każdym rokiem się zwiększa, oferując konsumentom coraz to nowe odmiany, które kuszą niezwykłym aromatem, wyglądem i niezaprzeczalnie wyśmienitym smakiem. Ta wyjątkowo oryginalna jagoda zyskuje sobie coraz więcej zwolenników ze względu na drogocenne właściwości, które pozwalają zdecydowanie wzmocnić organizm.

Jakie owoce sprzedajemy?

Nasze uprawy jagód kamczackiej obejmują 5 hektarów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować konsumentom naprawdę konkretne ilości tych pysznych owoców. Niezwykle smaczna, wyrazista w smaku odmiana Aurora, wyjątkowo soczysta Honeybee oraz drobna, ale słodka Indigo Gem to tylko niektóre z propozycji. Główne odmiany, które zdobyły swoją popularność dzięki charakterystycznemu smakowi i przyjemnej cierpkości to pochodzące z Polski Zojka i Wojtek

Nasze jagody zbieramy mechanicznie i ręcznie, w zależności od konkretnej odmiany. Jeśli decydujemy się na zbiór mechaniczny, to gromadzimy owoce w plastikowych skrzynkach, jeśli natomiast zbieramy je ręcznie, to w opakowania o pojemności 125 g, 250 g i 500 g. Zaraz po zbiorze owoce lądują w chłodni, gdzie w ciągu kilkudziesięciu minut osiągają temperaturę około 6 stopni Celsjusza, co daje im najlepsze warunki do dłuższego przechowywania. Sprzedajemy owoce najwyższej jakości, nieporażone chorobami i bez niedoskonałości, które mogłyby się przyczynić do gorszego przechowywania. Stawiamy na jakość, która przy tak prozdrowotnych owocach jest niezwykle ważna.

Opis sprzedaży owoców mrożonych

Niestety, sezon na jagodę kamczacką nie trwa cały rok, a dużo osób pragnie mieć w swoim domu zapasy na miesiące, w których nie sposób dostać jej w formie świeżej. Nie każdy jednak lubi przetwory. Warto w takiej sytuacji postawić na owoce mrożone. Ważne jest jednak ich źródło – tylko te z najlepszych upraw będą dobrze zabezpieczone, aby po rozmrożeniu dostarczyć nam tego wyjątkowego smaku i aromatu, na których nam zależy.

Jak wygląda sprzedaż owoców mrożonych?

Ze względu na znaczną obfitość plonowania niektórych odmian z naszych 5-hektarowych upraw, jesteśmy w stanie zbierać je również po to, aby później sprzedawać je w formie mrożonej. Świetne odmiany przetwórcze, takie jak Zojka i Wojtek to przykład owoców, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również nadają się do mrożenia – to jednak tylko niektóre z proponowanych opcji. 

Uprawiamy również odmiany: Aurora, Honeybee i Indigo Gem, które w ostatnich latach zyskały na popularności, a ich sprzedaż w formie świeżej i mrożonej znacznie wzrosła.

Owoce, które zbieramy w celu zamrożenia, trafiają do worków o wadze 25 kg. Zaraz po zbiorze kombajnem są schładzane, a następnie mrożone w optymalnych warunkach, dzięki czemu zachowywana jest ich jakość i wszelkie właściwości prozdrowotne. Oprócz właściwości nie tracą one również na wyglądzie i smaku, dzięki czemu nawet po rozmrożeniu smakują naprawdę świetnie.

Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zapewnić sobie dostęp do jagody kamczackiej przez cały rok – również poza sezonem! Należymy do stowarzyszenia plantatorów jagody kamczackiej – grupa ta zrzesza gospodarstwa z całej polski.