Rodzinna tradycja od 1956 r

Stefan Krupiński rozpoczął produkcję własnego materiału szkółkarskiego już w latach 50-tych. Jego gospodarstwo ogrodnicze powstawało po wielu latach praktyk u znanego i cenionego w Polsce szkółkarza-sadownika Leona Bobińskiego, który służył mu swoją wiedzą i radą. Przez kolejnych dwadzieścia lat od powstania szkółki produkowane były drzewka: jabłoni, gruszy, wiśni, czereśni, brzoskwini i śliwy. Obok szkółki powstał również sad wieloowocowy, pełniący funkcję zraźnikowego.

Pod koniec lat 70-tych Stefan Krupiński rozszerzył produkcję szkółkarską o krzewy owocowe i dzięki pomocy synów: Krzysztofa, Ireneusza i Tadeusza, gospodarstwo rozwijało się i dopasowywało do trendów rynkowych przez kolejne lata. Pod koniec lat 80-tych, dzięki dobrej koniunkturze rynkowej, w szkółce produkowano już ponad pół miliona sadzonek porzeczek rocznie.

W latach 2000-2010 na 40-hektarowej plantacji uprawiano owoce czarnej porzeczki, w szkółce natomiast dominowała produkcja drzewek jabłoni. W ostatnich latach jednak w gospodarstwie produkuje się już głównie sadzonki owoców jagodowych – głównieborówki amerykańskiej, porzeczki i jagody kamczackiej. Obecnie w działalność zaangażowany jest Andrzej Krupiński, syn Ireneusza, co stanowi tym samym trzecie pokolenie związane z produkcją drzewek owocowych i sadzonek roślin jagodowych.

Sprzedaż sadzonek

Rynek europejski  jest wyjątkowo wymagający, aby więc sprostać konkurencji, cały czas udoskonalamy metody produkcji w naszym gospodarstwie. Dzięki wprowadzaniu nowych rozwiązań, w naszej szkółce wytwarzane są sadzonki bardzo dobrej jakości.

Sadzonki sprzedawane są głównie w Polsce, ale również, między innymi do Niemiec, Austrii, na Litwę, Łotwę, Słowację, Węgry i Gruzję.

Doradztwo

Jesteśmy członkami grupy zrzeszającej plantatorów owoców jagodowych i co roku uczestniczymy w targach i imprezach sadowniczych organizowanych w Europie.

Świadczymy usługi związane z doradztwem w zakresie zakładania plantacji i jej prowadzenia. Oferujemy je zarówno w Polsce, jak i na Litwie, Łotwie, Słowacji i Gruzji.

Owoce najwyższej jakości

Na naszych plantacjach uprawiamy jedynie wyselekcjonowane odmiany, które sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych. Wybór konkretnej odmiany jest niezwykle istotny już na etapie planowania plantacji – roślinom musi sprzyjać zarówno klimat, gleba, jak i otoczenie.

Procentuje to później dynamicznym i szybkim wzrostem sadzonek, jednakże dużo uwagi należy poświęcić właściwemu przygotowaniu stanowiska. Nasze owoce sprzedajemy głównie za granicę, mniejsza część trafia na rynek lokalny.