Popularność borówki amerykańskiej w Gruzji rośnie z dnia na dzień

W Gruzji panuje bardzo sprzyjający klimat, który pozwala na zakładanie i uprawę amerykańskich plantacji borówki amerykańskiej. Ze względu na swój smak i właściwości zdrowotne jagody te z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Jedna z najsłodszych i największych jagód borówki rośnie w Gruzji. Okres zbiorów jagód na wczesny okres przypada od maja do czerwca, kiedy zbiory jeszcze nie nadchodzą w Europie i innych krajach. Należy zaznaczyć, że sprzedaż wspomnianego ciasta w innych krajach jest dość opłacalna. Coraz więcej Gruzinów decyduje się na uprawę amerykańskich plantacji borówki.

Polecane odmiany do uprawy?

 Najpopularniejsze odmiany borówki amerykańskiej to Legacy, O’neal, Sweat heart, Bluecrop, Patriot. Należy również zaznaczyć, że produkty zakupione u doświadczonego konstruktora to tylko połowa sukcesu. Pomyślne przygotowanie gleby, na której mają być sadzone rośliny w kolejnych latach, również powinno być brane pod uwagę dla pełnego sukcesu. To dwa kluczowe czynniki warunkujące dobry start w uprawie plantacji, ale ważne jest również właściwe zarządzanie plantacją – w takim przypadku zawsze warto skonsultować się z bardziej doświadczonymi osobami, aby uniknąć ewentualnych problemów w oparciu o ich wieloletnią wiedzę i doświadczenie .

Co powinniśmy zrobić, aby uzyskać wysoką wydajność?

Profesjonalizm jest bardzo ważny. Mimo ogromnego zaangażowania i zainteresowania Gruzinów nadal nie mają oni doświadczenia w produkcji superfoods, dlatego warto skorzystać z oferowanej im pomocy. Tylko osoba, która od lat zajmuje się uprawą borówki amerykańskiej, wie, co zrobić, aby uzyskać pożądany efekt. Aby wyhodować borówkę, ważne jest również dodanie odpowiedniej ilości nawozu, a także odpowiednie proporcje środków ochrony roślin. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek, będzie można uzyskać do 10 ton z hektara. Kwotę tę można uzyskać w wyniku prawidłowo wykonanej pracy. Liderami amerykańskiej produkcji borówki w Europie są: Polska i Hiszpania, ale Gruzja ma wszelkie warunki, aby do nich dołączyć.

Gdzie możesz uzyskać wsparcie?

W centralnej Polsce od lat istnieje gospodarstwo warzywne Kruppinski wspierające uprawę borówki amerykańskiej w Gruzji. Nasza firma specjalizuje się w uprawie wysokiej jakości sadzonek jagód. Ponieważ posiadamy również własne plantacje, wszystkie udzielane przez nas porady są rzetelne i sprawdzane przez lata.

Chętnie podzielimy się naszymi radami z przyszłymi partnerami. Dzięki wsparciu naszej gospodarki w tym roku zostały zasadzone nowe plantacje w Gruzji, w szczególności w Gurii i Kachetii. Więcej informacji na temat jagód można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.krupinscy.com