Opis owoców i ich właściwości

Jak dostarczyć sobie potężnej dawki zdrowia?

W dzisiejszych czasach żyjemy szybko, zwykle nie mając czasu na zastanawianie się, co tak naprawdę gości na naszych talerzach, a to niestety duży błąd. Warto wprowadzić w dietę warzywa i owoce, które pozwolą na zbilansowanie ilości witamin, których powinniśmy sobie na co dzień dostarczać, aby nasz organizm był w stanie bronić się przed infekcjami i rósł w siłę, zamiast nadmiernie się przemęczać. Jednym z najbardziej popularnych superfoods jest borówka amerykańska. Co w niej takiego niezwykłego?

Jakie właściwości posiadają owoce borówki amerykańskiej?

Nietrudno zgadnąć, że w przypadku tak ciemnych owoców chodzi przede wszystkim o ogromne ilości antyoksydantów, które posiadają. Antyoksydanty wyłapują wolne rodniki, których nadmiar w organizmie może doprowadzić nawet do powstawania nowotworów. Te niezwykle smaczne, słodkie owoce, dzięki wysokiej zawartości flawonoidów wpływają również na zwiększenie naszej koncentracji, a jak wiemy, dobra pamięć może dzisiaj wspomóc każdy zawód. Flawonoidy, a dokładniej antocyjany, wpływają również na obniżenie ciśnienia, co powoduje prewencyjne działanie wobec nadciśnienia, które ma zdecydowanie mniejszą szansę na wyłonienie się. Ponadto borówka doskonale wpływa na ostrość widzenia oraz wspomaga pracę układu pokarmowego, a to dzięki swojemu antybakteryjnemu działaniu.

W gruncie rzeczy wystarczyłoby spożywać borówkę amerykańską minimum raz w tygodniu, dzięki czemu już po kilku tygodniach moglibyśmy zauważyć u siebie poprawę. Jeśli więc wprowadzimy ją na stałe do naszej diety, to nie tylko wzmocnimy swój organizm, ale również poprawimy swój wygląd. Zdrowe ciało odwdzięczy się bowiem energią, którą będzie widać już na pierwszy rzut oka.

Opis sprzedaży owoców świeżych

Borówka amerykańska jest w Polsce dostępna dosyć powszechnie, jednakże warto kupować ją ze sprawdzonego, dobrze zaopatrującego się źródła. Posiadamy w sprzedaży popularne, niezwykle smaczne owoce odmian Duke, Bluecrop oraz Chandler, które dzięki odpowiedniemu dobraniu owocują jedna po drugiej. Oznacza to, że oferujemy owoce borówki amerykańskiej bez niepotrzebnych przestojów.

Jak wygląda sprzedaż owoców świeżych?

Decydując się na sprzedaż jedynie owoców świeżych, musieliśmy podjąć działania, które umożliwiłyby nam ich ciągłą dostępność. W tym celu zastosowaliśmy uprawę odmian, które owocują jedna po drugiej – to daje nam możliwość ciągłego zbioru podczas sezonu, a dla konsumentów oznacza to ciągłą dostępność owoców. Zaraz po zbiorze do pojemników o wielkości 3 kg, 125 g, 250 g lub 500 g, owoce są przewożone do chłodni, w której w ciągu godziny są schładzane do optymalnej w przechowywaniu borówki temperatury 5-7 stopni Celsjusza. Oznacza to, że nie tracą swoich właściwości jeszcze przez długi czas od momentu transportu z pola do magazynów chłodniczych.

Sprzedaż naszych owoców odbywa się zarówno na terenie Polski, jak i na terenach poza jej granicami. Zapewniamy, że nasze owoce spełniają normy jakościowe Unii Europejskiej, a ich smak, aromat i wygląd są doskonałe. Dobrze dobrane, popularne, odporne na mróz i choroby odmiany owocują obficie, dając nam możliwość dzielenia się z konsumentami ich genialną jakością. Należymy do grupy zrzeszającej wielu plantatorów borówki. Daje to możliwość zbiorów z 90 hektarów, z których jesteśmy w stanie zaoferować owoce od czerwca do października.